Saviour | 5. kapitola

30. října 2013 v 15:51 | Chucky |  Saviour | Kapitoly
obrázek je od úžasné mrs.FIX
Oficiálně jsem se dokopala k páté kapitole :D. Chtěli jste Damona? Máte ho mít :D Sice tam není nějak moc, ale to se časem zlepší ;). Jinak, pomalu, ale jistě se blíží nová postava, která konečně nakopne děj tím správným směrem :D. Tak nějak jsem plánovala, že kapitola dopadne jinak, ale.. Pak jsem prostě napsala tohle :D. Další kapitola by mohla být nejspíš v pátek nebo v sobotu brzy ráno ;).
Budu vděčná za komentář, radu i kritiku (ale slušně!).
O povídce - ZDE


Ráno mě vzbudily paprsky slunce, které se rozhodly vypálit mi oči. Znechuceně jsem si přetáhla polštář přes hlavu a pokusila se znovu usnout. Taky by se mi to podařilo, kdyby mi nezačal zvonit mobil. Naštvaně jsem šáhla na noční stoleček vedle postele, a aniž bych se podívala, kdo volá, jsem to vzala.
"Co?" zavrčela jsem.
"Lio?" ozvalo se po chvíli váhavě a já poznala Matta. Kde vzal moje číslo?
"Já ti dala svoje číslo?" Sice jsem si to nepamatovala, ale možný to je. Měla bych se odnaučit rozdávat číslo na potkání.
"Jo, včera. Chtěla jsi, ať ti zavolám, jak to dopadlo se šéfem. Volám nevhod?"
"Ale ne. Jen spím," zamumlala jsem a zívla. Z druhého konce se ozval pobavený smích.
"Dík za tvou účast," zabrblala sem a vytáhla hlavu z pod polštáře. Znechuceně jsem se podívala na okno, odkud na mě padaly ty kazispáčský paprsky.
"Promiň. Mluvil jsem se šéfem. Pokud máš čas tak máš přijít a vyzkouší tě," informoval mě a já byla hned čilejší. Oddálila jsem mobil, abych zjistila kolik je hodin a docela mě překvapilo, když jsem uviděla, že už je jedna hodina odpoledne.
"Dobře. Do hodiny bych tam mohla být," usoudila jsem a vylezla z postele. S mobilem u ucha jsem zamířila ke skříni, odkud jsem vytáhla volnou kostkovanou košili a úzké džíny. Oboje jsem hodila na postel.
"Dobře. A promiň za vzbuzení," zasmál se a hovor típl. Nemělo cenu odpovídat stejně by mě už neslyšel. Popadla jsem ze skříně spodní prádlo a zamířila do koupelny, kde jsem se rychle osprchovala. Jen ve spodním prádle jsem se vrátila do pokoje, kde jsem si oblékla džínsy a košili, jejíž konce jsem zauzlovala na boku. Díky tomu mi byl vidět pupík a černá podprsenka, ale to byl záměr. Vlasy jsem zapletla do volného copu přes levé rameno. Obula jsem si černé boty na podpatku s hafo přezkami, popadla mobil a peněženku a zamířila do města.

oOoO

Řeznictví jsem našla celkem snadno. Bylo na náměstí a zepředu byl nápis Řeznictví. Suverénně jsem vešla dovnitř a požádala prodavače o litr a půl hovězí krve. Koukal sice divně, ale přinesl mi jí. Vzala jsem si flašku a podala mu pár bankovek. Nepochybuju, že jsem mu dala slušné dýško. Než stihl něco namítat odešla jsem a vrátila se zpátky do motelu. Tam jsem se řízla do prstu a nakapala do flašky pár kapek své krve. To aby se Katarina aspoň trochu vzchopila a nevypadala tak děsně. Následně jsem flašku krve uložila do ledničky. Pochybuju, že by zloději hledali něco v ledničce a pokud budou tak je čeká zajímavý překvápko.
Ještě než jsem odešla, zalila kytku.

oOoO

Do Grillu jsem vešla jako by mi to tam patřilo. V už dobré náladě jsem se donesla, až k baru za kterým stál Matt s nějakým mužem. Typovala bych ho na majitele baru.
"Tak mě tady máte," zahlaholila jsem a hodila po nich oslňující úsměv. Zaraženě ke mně zvedli oči a zůstali zírat na můj úbor. Nejspíš jsem podle nich odhalovala až moc, ale podle mě to bylo málo.
"Ahoj Lio," vzpamatoval se jako první Matt a usmál se na mě. Střelila jsem po něm vděčným pohledem. To ticho už začínalo být trapné.
"Lio tohle je Adam. Adame tohle je Lia," představil nás Matt a odběhl ke stolu v zadní části, kde si ho vyžádali postarší dámy.
"Rád tě poznávám," pokřiveně se usmál a natáhl ke mně ruku. Potřásla jsem si s ním a musela uznat, že má pevný, ale ne bolestivý stisk a příjemně teplou ruku. Celkově z něj vyzařovalo teplo.
"Já tebe taky," vyměnila jsem oslnivý úsměv za milý. Pobaveně mu blýsklo v zelenohnědých očí.
"Matt říkal, že bys tu chtěla pracovat," nadhodil a přejel si rukou po krátkých hnědých vlasech. Z toho gesta jsem poznala, že je trochu nervózní, což mě trochu pobavilo.
"Jo, chtěla. Teda pokud by se tu pro mě něco našla," hodila jsem po něm štěněčím pohledem. Naštěstí se zasmál, čímž se zbavil nervozity.
"Krom Matta mám jen dva další barmany, takže by se nám jedna barmanka hodila," vytáhl z pod baru zástěru, kterou zaměstnanci museli nosit.
"To znamená, že jsem přijatá?"
"Ne. Jen si tě prověřím. Přece nebudu kupovat zajíce v pytli," mrkl na mě.
"Posadím se pěkně do rohu a budu tě nenápadně sledovat. Ani si mě nevšimneš," zakřenil se a s kupou papírů se skutečně vydal do rohu, kde se postavil. Pobaveně jsem zavrtěla hlavou, přešla za bar a uvázala si zástěru. Šichta začíná.

Dělat barmanku je brnkačka. Roznášíš drinky, seznamuješ se s lidmi, a když máte pohodovýho spolupracanta tak se i dost zasmějete, což znamená, že prvních pár hodin bylo v klídku. Pak do baru vešla Caroline s dvojnicí a po chvíli i oba Salvatoři. Naneštěstí se všichni čtyři usadili k baru.
"Co si dáte?" mile jsem se usmála, protože jsem si všimla, že mě Adam pozoruje. Damon, usoudila jsem, že to bude on, si mě změřil od paty až k hlavě a oči mu chvíli zůstali vyset na mém hrudníku. Stefan se statečně držel a koukal mi do obličeje.
"Ahoj Lio," zavrkala Caroline a pohoršeně drcla do Damona. Ten na ní hodil ne zrovna pěknej obličej. Jen stěží jsem zadržovala smích.
"Ahoj Caroline. Ráda bych se vykecávala, ale sleduje nás Adam, a jelikož jsem ve zkušebce, tak… Co si dáte?" Pokrčila jsem rameny a zopakovala svojí otázku. Jakmile jsem zmínila jméno svého, snad, budoucího šéfa Damon se na něj otočil a rozverně na něj zamával. Protočila jsem oči a měla co dělat abych nezaúpěla.
"Jasně. Já i Elena si dáme ledový čaj, prosím," objednala Caroline sobě i dvojnici, Eleně.
"A my s bráškou si dáme whisky," poplácal Damon Stefana po rameni. Zapsala jsem si jejich objednávky a odešla to připravit. Vrátila jsem se k nim i s jejich objednávkou a položila před ně lístek s cenami. Koukla jsem do rohu, kde celou dobu seděl Adam, ale nikdo tam nebyl. Rozhlédla jsem se po místnosti, ale nikde jsem ho neviděla.
"Dobrý, šéf je v tahu. Jsem Lia," představila jsem se Eleně a Stefanovi, přestože mě už Caroline jménem oslovila. Roky slušného vychování prostě nezapřu.
"Elena," usmála se dvojnice a upila si čaje.
"Jsem Stefan," prohodil směrem ke mně mladší ze Salvatorů a s přimhouřenýma očima mě sledoval. Snad mu nedojde, že už jsme se dřív potkali.
"Víš, že ti to takhle sluší, kotě?" promluvil na mě Damon, kterého očividně štvalo, že není ve středu pozornosti.
"Představ si, že to vim," zavrčela jsem na něj a raději se přesunula od něj, co nejdál to šlo. Vážně jsem si nechtěla kazit náladu jeho společností. Naštěstí po chvíli vešel do baru chlapík ve středních letech, který se posadil k jednomu stolu, a Damon se Stefanem se přesunuli k němu. Díky bohu. Nic proti Stefanovi, ale takhle to je bezpečnější.
Tenhle stůl naštěstí patřil do Mattova rajónu, takže jsem se nemusela namáhat a mohla zůstat s holkama.
"Tak jak jste si užili ples?" Začala jsem s nezávaznou konverzací. No, i když podle toho jak ztuhli to, až tak nezávazné není.
"Nebylo to špatné, ale zažila jsem i lepší," vypadlo po chvíli z Caroline a Elena jen zamumlala, že tam nebyla. Pokrčila jsem rameny a začala se věnovat skleničkám, které potřebovali opláchnout. U toho jsem nenápadně těkala pohledem ke stolu, kde seděli Salvatoři.
"Někomu se tu líbí Damon," zacvrlikala Caroline pobaveně. Přistiženě jsem sebou trhla. Asi jsem až tak nenápadná nebyla.
"A já myslela, že chodíš s Mattem," odtušila jsem klidně a položila skleničku na odkapávač. Nenápadně jsem koukla ke stolu a všimla si, že mě Damon pobaveně pozoruje. Naštvaně jsem začala mýt další skleničku.
"Však jsem taky myslela tebe. Já z poblouznění po Damonovi už vyrostla," ušklíbla se a znechuceně se oklepala.
"To to bylo až tak špatný?" pobaveně jsem jí pozorovala.
"No… v posteli ušel, ale jinak… škoda mluvit," prohlásila diskrétně a já vyprskla smíchy. Koukla jsem na kluky u stolu a všimla si, že se Stefan usmívá a Damon na Caroline posílá hromy blesky. To mě pobavilo ještě víc.

oOoO

Zbytek směny proběhl v klidu. Adam se už neukázal, a protože Matt pospíchal, slíbila jsem mu, že až uklidím tak tu zamknu a klíče mu hodim domů. Pozvedala jsem židli, setřela podlahu a vynesla odpadky. Pozhasínala jsem a zamkla zadní dveře. Ty přední mi zabrali víc času, zaprvé měly víc zámků a za druhé jsem nemohla najít ty správný klíčky. Když jsem je konečně zamkla a otočila celá jsem ztuhla. Stál za mnou Damon s úsměvem, který nesliboval nic dobrého. Vůbec jsem si nevšimla, že by přišel což vypovídá o mém stavu. Vážně jsem celkem unavená.
"Co tu děláš?" zamračila jsem se na něj a snažila se zůstat v klidu. Měla jsem z něj divný pocit. Lenivě rozšířil úsměv, takže v něm byly vidět zuby a přistoupil těsně ke mně.
"Chceš mě," zašeptal a já měla co dělat abych udržela tep ve snesitelné rychlosti.
"To si nemyslím," řekla jsem nepřesvědčivě. Pravda je, že je docela sexy.
"Chceš mě," zašeptal znovu a podmanivěji. Viděla jsem jak se mu rozšiřují zorničky a věděla jsem, že se mě snaží ovlivnit. Věděla jsem to a bránila se, ale i na mě tohle funguje.
Věděla jsem… věděla jsem, že ho chci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kath(Horalka) Kath(Horalka) | E-mail | Web | 30. října 2013 v 17:13 | Reagovat

Nový vzhled, jiné články, stejné affs?
Na změnu se podívej zde: http://moments-with-muse.blog.cz/1310/change a jestli i přesto chceš zůstat, zapiš se zde: http://moments-with-muse.blog.cz/1310/kontrola-affs

2 Kenzi Kenzi | E-mail | Web | 30. října 2013 v 18:52 | Reagovat

Jů! Zase je tam Damon! :D Já ho mám tady v té povídce šílené ráda :D
Přidej kapitolu co nejdřív!! :D
Tady není co bych ti mohla radit :) Líbí se mi to jak to je :)
Proč myslíš? (jako s těma knížkama?)

3 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | Web | 31. října 2013 v 16:49 | Reagovat

Ááá! Úžasný! Jsem zvědavá, jak to jako s tím ovlivněním skončí. Lia se z toho musí dostat!:D Kazispáčský paprsky:DD pobavilo!:D Jen tak dál, těším se na další díl:)

4 Kath Kath | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 11:25 | Reagovat

Paráda ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright © 2013 | Empire-of-Stories.blog.cz
I am fan: